Arsenal byl nadšený sobotním finále Heads Up FA Cup

0 23

Arsenal je nadšený sobotním finále Heads Up FA Cupu proti Chelsea, protože hráči chtějí "zachránit naši sezónu", řekl Alexandre Lacazette.

Střelci, kteří vyhráli rekordních 13 pohárů FA, skončili v Premier League osmou a nebudou mít nárok na Evropskou ligu, pokud prohrají ve Wembley.

"Zmeškali jsme pár našich cílů," řekl francouzský útočník Lacazette, 29.

Mikel Arteta z Arsenalu a Frank Lampard z Chelsea mají za cíl vyhrát první trofeje jako vedoucí.

Lacazette dodala: „Byl to divný rok. Měli jsme dlouhou zastávku, změnili jsme manažery [Arteta nahradila Unai Emeryho v prosinci], měli jsme různé hráče.

"Byla to těžká sezóna, možná nejtěžší z mé kariéry, ale vím, že jsem se toho hodně naučil." FA Cup znamená hodně. Přišel jsem do Arsenalu, abych získal trofeje. "

Mezitím šéf Blues Lampard podpořil Williana, aby vytvořil další „fantastický“ výkon ve finální hře, než dojde brazilská dohoda.

"Byl pro nás fantastický." V této sezoně byl fantastický - ukázal správný postoj, “řekl Lampard.

"Takže bych nečekal nic menšího, než co již ukázal, a to je pro tebe Willian."

Frank Lampard, Didier Drogba a Roberto di Matteo - skvělé cíle z finále FA Cupu Chelsea

TÍMOVÉ NOVINKY

Obránce Arsenalu Hector Bellerin ztratil výhru nad Watfordem jako preventivní opatření s pevným lýtkem, ale tento týden se v tréninku vrací.

Cedric Soares je svázán s pohárem, zatímco Calum Chambers, Pablo Mari, Shkodran Mustafi a Gabriel Martinelli zůstávají na okraji.

Vlivný pár Chelsea N'Golo Kante a Willian jsou po zranění ve skupině.

Ve čtvrtek však Ruben Loftus-Cheek utrpěl při výcviku menší zranění a byl propuštěn.

Cazorla, Salon & Sanchez - nejlepší cíle Arsenalu ve finále FA Cupu

POZNÁMKY Z PŘEZKUMU MOTD

@Guymowbray: Finále 139. FA Cupu bude historie, která nikdo nechtěl.

Wembley bez davů na semifinále byl docela zvláštní zážitek, ale pro kohokoli, kdo by tam byl pro každoroční příležitost naší hry? Je to úplně nová úroveň.

FA udělali vše, co je v jejich silách, aby se ujistili, že vždy vynikají jako zvláštní, od vokálů Abide With Me (předem nahraných Emeli Sande ze střechy stadionu) po upravenou trofej a prezentaci medailí, ale Je nevyhnutelné, že den právě vyhrál, nemám stejnou radost a stejné vzrušení.

Alespoň to můžeme očekávat od zápasu, relativně rovnoměrné hry mezi kluby, které představily a opravdu zábavné finále právě před třemi lety.

Určitě by to mělo být blíž než finále loňskou sezónu Europa League pro oba, Arsenal se bezpochyby zlepšil pod Mikel Arteta - pokusil se následovat Georgea Grahama, aby hrál a spravoval vítězné družstvo Gunners Cup.

Frank Lampard by mohl být třetím, kdo to udělá pro Chelsea (po Gianluca Vialli a Roberto Di Matteo), s možností dát trofejní pečeť v první sezóně na starosti, která překonala realistická očekávání.

Doufejme, že to udělá také soutěž, aby skončila nejdelší, nejpodivnější národní sezóna s alespoň nějakým úsměvem.

Půjčit si řádek z posledního verše Abide With Me - „Zářit ve tmě a ukázat mi nebesa“.

ZÁSADA LAWRO

Na rozdíl od loňského finále mezi Manchesterem City a Watfordem je tato hra velmi těžká.

Pro začátek to bude velmi odlišná příležitost. Nyní víme, že za zavřenými dveřmi je fotbal divný, ale bude to zatím nejpodivnější hra.

Je to finále FA Cupu a také derby zápas, ale není to tak. Fanoušci jsou stále nedílnou součástí fotbalu, ale to je ještě více, pokud jde o časy, kdy vyhráváte věci. Bez nich ve Wembley to prostě nebude stejné.

I přesto očekávám dobrou hru a myslím si, že to bude Arsenal, kdo ho předběhne.

To také neznamená, že Chelsea není nebezpečná. Mám pocit, že právě teď má Arsenal větší dynamiku a sebevědomí, ale jinak je obtížné oddělit oba týmy.

předpověď: 1-0

Lawroovy předpovědi proti Joshovi Franceschimu a Williemu J Healeymu

Šéf Chelsea Frank Lampard
Dave Sexton je vedl ke slávě Poháru vítězů pohárů v roce 1971. Posledním Angličanem, který řídil Chelsea v hlavním finálovém poháru, byl Glenn Hoddle v FA Cupu 1994, prohrál s Manchesterem United.

ZÁSOBY FAKTU

Hlava k hlavě

• Arsenal vyhrál své dva předchozí finále FA Cupu proti Chelsea: 2-0 v roce 2002 a 2-1 v roce 2017.
  • Chelsea však zvítězila ve svých dvou dalších setkáních na hlavních finálech, v loňském roce 2 se zúčastnila 1-2007 v loňském poháru a 4-1 v loňské výstavě Europa League.
  • Jediné vítězství Chelsea v posledních devíti střetech FA Cupu s Gunners přišlo v semifinále 2009.

Arzenál

• Arsenal dosáhl finále FA Cupu 21krát a také vyhrál soutěž 13krát - více než kterýkoli jiný tým. Zúčastnili se 15% všech finálů FA Cupu.
  • Gunners neztratili finále FA Cupu ve Wembley od ztráty 1-0 West Ham v roce 1980.
  • Arsenal dokončil tuto sezónu poprvé za 25 let mimo první ligu Premier League.
  • Nepodařilo se jim dosáhnout skóre v žádné z jejich posledních 31 FA Cupových her.

Chelsea

• Toto je finále 14. FA Cupu Chelsea; pouze Arsenal (21) a Manchester United (20) dosáhli více.
  • Prohráli jen jeden z posledních 15 zápasů FA Cupu.
  • Od svého debutu v FA Cupu v roce 2013 zaznamenal Olivier Giroud v soutěži 16 gólů - těsně za Sergio Aguero z Manchester City.
  • Francouz si klade za cíl stát se druhým hráčem, který skóroval za a proti konkrétnímu týmu (Arsenal) v samostatném finále FA Cupu. Frank Stapleton skóroval za Arsenal proti Manchesteru United v finále 1979 a poté za Red Devils v finále 1983 proti Brightonu.