500 vojáků se mobilizovalo 7 dní, aby lovili separatisty na severozápadě Kamerunu

0 24

500 vojáků se mobilizovalo 7 dní, aby lovili separatisty na severozápadě Kamerunu

Při této operaci zvané „NgokeBui“ zahynulo 17 separatistických bojovníků a 1 mrtvý na straně armády.

Zde je zpráva plukovníka Charlese Alaina Matianga generálu Valère Nka 4. července v Kumbu: „Po 7 dní jsme byli schopni vypořádat se s mnoha cíli v oddělení Ngoketunjia, zejména v ambazonských táborech Baba I, Wasin a Bamungo. . V oddělení Bui jsme ošetřovali tábory Ebal, Verkei, Ngebsiba a Oku v Ndum, Njikijem, Elak, Njotim, Tadu, Bim, Kumbo a dalších sousedních oblastech. Vzhledem k silným deštím, které tam padaly, bylo to pro nás velmi obtížné a umožnilo to Ambazonianům, aby si všimli naší přítomnosti a unikli, než jsme se dostali do jejich táborů.

Také jsme se setkali s některými odbojovými bojovníky, což mělo za následek smrt 17 separatistických bojovníků, z nichž mnozí byli zraněni. Na naší straně jsme ztratili jednoho z našich vojáků a tři z nich byli lehce zraněni. ““ Plukovník Charles Alain Matiang velí 51. motorizované pěší brigádě se sídlem v severozápadní oblasti.

Generál Valère Nka, velitel pátého společného vojenského regionu, využil této příležitosti a připomněl, že podobné operace probíhají v lokalitách Tabah, Andek, Widikum, Bali a Widi-Bali.

„Ty, které nazýváme Ambazonians, jsou naše děti,“ řekl generál. Hlava státu, která je hlavou ozbrojených sil, nařídila těm, kteří se dobrovolně vzdají

Se zbraněmi bude odpuštěno a posláno do střediska odzbrojení a reintegrace. Vyzývám je, aby složili ruce. Ale ti, kdo budou i nadále stavět barikády, únosy a zabíjet lidi, budeme pokračovat v jejich práci, abychom je zastavili, “řekl.

Co se týče generála Božského Ekongwese, který velí 5. gendarmerskému regionu, vysvětlil: „Naším úkolem není masírovat naše děti, ale jedna věc musí být jasná, nemůžeme sledovat, jak naše děti zabíjejí své rodiče, své bratry a sestry. To se stalo už téměř 4 roky, co děláme. (…) Dnes se svět mění a Kamerun se musí změnit, musí vyjít pozitivně a připojit se k procesu rozvoje. “

Tento článek se objevil první na: http://www.camerounlink.com/actu/cameroun-500-soldats-mobilises-pendant-7-jours-pour-traquer-les-separatistes-dans-le-nord-ouest/ 124411/0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.