Mistr Liverpoolu opravil jeho město delfínů

0 635

V letošním roce, kdy se město Liverpool zbavilo svého dvojitého titulu anglického šampiona v Liverpoolu, provedlo malou, ale znatelnou pomstu opravou (4–0) velmi bledých Rudých ve čtvrtek za 32. den Premier League.

Tento výsledek, který má mezi oběma týmy 20 bodů, nemá žádné skutečné důsledky, i když by mohl zbavit muže Jürgena Kloppa některými historickými záznamy, jedinými cíli jejich konce sezóny.

Konsoliduje také místo městského delfína, který je nyní o 11 bodů před Leicesterem (3.).

S týdnem mezi ztrátou města na Chelsea (2-1), která definitivně korunovala Liverpool, a tímto zápasem, bychom si mysleli, že Rudí by měli čas obnovit oslavy pro svůj první titul za 30 let.

Způsob, jakým explodovaly poté, co první cíl připustil, navzdory prvních 20 minutám kvality naznačuje, že se s nimi alespoň psychologicky dostihla dekomprese.

Škodlivý trest Raheem Sterling před Joe Gomezem - který se v listopadu držel první nohy, pak o několik dní později, při výběru, což způsobilo, že útočník byl na zápas pozastaven - způsobil, že se zápas svrhl. .

Kevin de Bruyne převzal jeho transformaci proti pravé noze (1-0, 25.).

O deset minut později se Sterling ocitl v závěru vynikajícího počítadla, ovládání řetězu v prodloužení levé a malé koule mezi nohama Gomeza, aby zdvojnásobil sázku (2-0, 35.).

Těsně před přestávkou je hřebík Mancunian Phil Foden (20 let), který zasáhl hřebík, opět po sérii průchodů, které snížily obránce Rudých na úroveň diváků (3: 0, 45).

- Těžké skóre -

Nikdy pod Jürgenem Kloppem Liverpool dosáhl přestávky se třemi brankami pozadu. Poslední precedens se vrátil na 6-1, který byl přiznán ve Stoke na příkaz Brendana Rodgerse v mas 2015, kde skóre bylo v poločase již 5-0.

Přes demonstraci Občanů na konci prvního období bylo skóre na přerušení velmi těžké.

Mohamed Salah se dotkl částky ve 20. minutě, při křížovém výstřelu, a už přinutil Edersona do parry po velmi dobré sekvenční kontrole / voleji v plném závodě od 4. minuty.

Nejjistějším důkazem, že Liverpool nebyl na talíři ve čtvrtek večer, byla jejich nedostatečná reakce, když se vrátili ze šatny nebo v nevysvětlitelné chybě Sadio Mané, který dostal neuvěřitelnou kouli od Jordan Hendersona deset metrů od branky aniž by se to podařilo vzít zpět nebo ovládat (54e).

Zdá se, že Jürgen Klopp zněl zlobivěji než zlostně naštvaný na dominanci svých hráčů.

Čtvrtý gól, při výstřelu od Sterlinga, vychýlený v jeho brankách Alexem Oxlade-Chamberlainem, když se nezdálo, že by byl nutně na cíli, nakonec zůstane docela neoficiální (4-0, 66.).

Celkově vzato, tato malá korekce je pro Klopp možná dokonce požehnáním.

Zdaleka nezpochybňuje báječnou sezónu Redů v lize, připomíná jim, že rozdíl v konkurenci není „ve skutečnosti“ o 20 bodů a že příští sezóna každý začne na stejné lince.