Madrid dokončil etapu skupiny CL vítězstvím 3-1 v Bruggách

135

BRUGES, Belgie (AP) - Real Madrid uzavřel svou skupinovou kampaň v Lize mistrů pohodlným vítězstvím 3-1 v klubu Brugge ve středu.

Madrid se již kvalifikoval na šestnácté druhé místo ve skupině A a byl posunut zpět o prvních 20 minut. Španělský gigant pak postupně převzal kontrolu nad brankami ve druhé polovině roku Rodrygo Vinicius Junior et Luka Modric .

Navzdory výsledku si Bruges udržel místo v evropské lize tím, že skončil třetí před Galatasarayem, který prohrál 5-0 s vítězem skupiny, Paris Saint-Germain.

Bruges měl dobrý start a dominoval s dobrou kombinací vysokého tlaku a rychlosti v zábavné první polovině.

Ale poté, co viděl Percy Tau, jeho bodové prázdné úsilí zastavilo madridský brankář Alphonse Areola místnímu týmu chyběl avantgarda za silného deště v Jan Breydelstadion.

Madrid byl nebezpečný na čas a měl nejlepší příležitosti v první polovině. Sídlilo v oblasti Vinicius Junior, Luka Jovic Využil svou šanci z těsného úhlu v minutě 16e, ale viděl jeho úsilí zakončené brankářem Simonem Mignoletem. Francisco "Isco" Alarcon se přiblížil po půl hodině nízkým výstřelem od okraje boxu, který skončil několik palců široký.

Madrid se po intervalu zlepšil a brazilský útočník Rodrygo ukradl hostitele vpřed v 53e minutě vnější stranou levé nohy. Bruges se okamžitě vzpamatoval, když se Hans Vanaken v další minutě stabilizoval kudrnatým závěrem.

Návštěvníci trpělivě čekali na otevření a obnovili svou výhodu na konci kolektivního hnutí zahájeného Isco a uzavřeného Viniciem v těsné vzdálenosti poté, co byl míč odkloněn na cestě k 64e.

Madrid byl poté na starosti a Modric přidal k vítězství větší brilantnost výstřelem zabaleným před Mignolet v prostojích.